Працівник не зобов’язаний виходити з «лікарняного» посеред робочої зміни

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 визначив, що у випадках, коли вихід на роботу з «лікарняного» припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу, підлягає оплаті

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 06.03.2014 № К/9991/73036/12 визначив, що у випадках, коли  вихід на роботу з «лікарняного» припадає на середину робочої зміни працівника, то виходити на роботу саме в цю зміну не потрібно. При цьому частина зміни, що переходить на іншу добу, підлягає оплаті.

Судами встановлено, що за результатами перевірки організації Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі ФСС з ТВП) складено акт, яким встановлено порушення щодо нарахування допомоги за невірно підраховані години тимчасової непрацездатності, які підлягають оплаті за індивідуальним графіком роботи працівників. На підставі акту перевірки було прийнято рішення про повернення коштів ФСС з ТВП та застосування фінансових санкцій до організації.

Організація звернулася до суду з позовом до ФСС з ТВП, в якому просила визнати недійсним рішення ФСС з ТВП про повернення коштів та застосування фінансових санкцій в частині оплати повної тривалості робочої зміни, закінчення якої припадає на день, коли, відповідно до відмітки у листку тимчасової непрацездатності, працівник має стати до роботи.

Позов судом задоволено з огляду на таке.

Працівник зобов’язаний після відновлення працездатності приступити до роботи у час початку відповідної зміни (у разі якщо в організації існує змінний режим роботи) або у час початку роботи організації відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку; обов’язок же працівника приступити до роботи об 00:00 годині доби, на яку припадає відновлення працездатності, або у вихідний день законодавством не передбачений.

Вихід на роботу в середині зміни законодавством не передбачено, до того ж це суперечить чинній відрядній системі, оскільки працівник перед початком зміни повинен отримати наряд на виконання робіт та інструктаж щодо дотримання техніки безпеки на робочому місці.

Більше того, законодавством обумовлено лише те, що перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок коштів організації, а за рахунок коштів ФСС з ТВП оплачується решта днів тимчасової непрацездатності, й поділ зміни на частини для оплати листків непрацездатності застрахованої особи, залежно від графіку виходу працівника на роботу, у т. ч. у випадках багатозмінного режиму роботи, не передбачено.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки», який відбудеться 9 травня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — оновлені обов’язки роботодавців, обов’язки працівників: у чому полягають, як і коли виконувати і що зробити роботодавцю. Також відповіді на запитання як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації, про які варто знати керівнику, кадровику, відповідальному за військовий облік.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
6810

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9325

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
6643

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1296

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
4620

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді