Розмір декретної допомоги для жінок, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Врахуйте чотири ключові особливості від ФСС

pregnant_09_08.png

Відпустка з вагітності та пологів

Кожна працевлаштована жінка має право на отримання від Фонду соціального захисту України допомоги по вагітності та пологах у разі початку декретної відпустки. Розмір такої допомоги становить 100% середньої зарплати за весь період.

Є певні відмінності призначення допомоги по вагітності та пологах від ФСС діють для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

  • У загальних випадках тривалість оплачуваної Фондом відпустки по вагітності та пологах складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), а електронний лікарняний створюється з 30 тижня вагітності.
  • У разі вагітності жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами збільшується – для них лікарняний триває 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів).
  • Такий лікарняний листок для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи видається на більш ранніх строках, з 27 тижня вагітності.
  • Розмір допомоги збільшується відповідно – Фонд оплачує допомогу за кожен день перебування у такій відпустці. Виплата допомоги у пільгових розмірах при цьому компенсується за кошти держбюджету.
  • У випадку передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді, у разі декретної відпустки тривалістю 126 днів, додатково до основного видається листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 14 календарних днів. Проте такий лікарняний листок не видається додаткового до листка непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами тривалістю 180 днів.

За матеріалами Урядового порталу

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Головні питання з оформлення відпустки по догляду за дитиною до 6 років

Коли дитина потребує домашньої опіки після трьох років, перед мамою, її роботодавцем та кадровиком постає безліч запитань. Як оформити відпустку по догляду за дитиною до 6 років? Які документи надати? Хто, крім мами, може піти у таку відпустку? Як оформити вихід із такої відпустки? Відповіді на ключові запитання зібрані для вас у статті
216047

Відпустка по догляду за дитиною до 3 років: оформлення

Оформити так звану «декретну відпустку до 3 років» мають право як мати, так і батько дитини. Щоб оформити таку відпустку, кадровику надають додатковий підтвердний документ. А ще він має врахувати суперечливість законодавчих норм. Отже, щоб відпустка по догляду за дитиною до 3 років на вашому підприємстві була оформлена правильно, скористайтеся алгоритмом зі статті.
57637

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
39115

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді