Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

Автор
юрист компанії IBC Legal Services
У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати

За загальним правилом заяву про відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї необхідно писати та подавати  в семиденний строк (з моменту отримання підстави для відстрочки) органам, в яких вони перебувають на військовому обліку (ТЦК та СП). Для цього необхідно надати документи, які підтверджують таке право на відстрочку згідно з Правилами військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Тобто до ТЦК та СП, в якому громадянин перебуває на військовому обліку, подається заява про відстрочку, у зв'язку з інвалідністю дружини або чоловіка I чи II групи з копією свідоцтва про шлюб, копією довідки до акту огляду МСЕК від _______ серія ______№____________ дружини (чоловіка). Також слід звернути увагу, що особливою умовою відстрочки в такому випадку є факт, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати. До того ж, якщо все ж таки у особи з інвалідністю наявні повнолітні працездатні діти або батьки, окрім працездатного чоловіка або дружини, тоді відповідні особи можуть скласти також заяву про відмову утримувати родичів, що мають інвалідність. В такому випадку органи ТЦК та СП можуть надати відстрочку, проте не зобов’язані цього робити, оскільки особливою умовою є саме відсутність інших рідних, окрім чоловіка/дружини, що можуть надати допомогу особам з інвалідністю.

Якщо ви пропустили вищевказаний строк, то вказану заяву на відстрочку багатодітному батьку або матері з додатком (додатками) до неї необхідно подати до ТЦК та СП негайно з моменту вручення повістки. У разі, якщо уповноважені особи ТЦК та СП відмовляються прийняти заяву на відстрочку від мобілізації, то необхідно її направити поштовим зв’язком до органу з описом вкладення та з повідомленням про вручення. Найбільш доцільний та безпечний варіант для військовозобов’язаних це направляти такі документи до ТЦК та СП, а не приходити туди особисто, оскільки в такому разі уповноважені особи органу, що здійснює військовий облік можуть, порушуючи права та законні інтереси громадянина, змусити його проходити військово-лікарську комісію чи вручити повістку. Також варто зазначити, якщо подається заява про відстрочку від мобілізації особисто в ТЦК та СП, то громадянину необхідно при собі мати військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного (у разі направлення поштовим зв’язком додається до заяви копія цього документу).  Після подання заяви та додатків до неї, заяву реєструють у журналі вхідної кореспонденції ТЦК та СП.

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї: зразок

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

СКАЧАТИ

Таким чином, заповнена заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність дружини або чоловіка з додатками до неї є належною підставою надання вам відстрочки від призову під час мобілізації. Доки не набрав чинності новий Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», цей зразок заяви про відстрочку від мобілізації є універсальним для всіх категорій громадян. Проте в цьому році (2024) очікуються зміни, що запустять нову систему обліку даних військовозобов’язаних «Оберіг» і у громадян-військовозобов’язаних будуть свої електронні кабінети, що значно спростить систему військового обліку, а заяви про відстрочку будуть подаватися до ТЦК та СП електронно.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки», який відбудеться 9 травня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — оновлені обов’язки роботодавців, обов’язки працівників: у чому полягають, як і коли виконувати і що зробити роботодавцю. Також відповіді на запитання як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації, про які варто знати керівнику, кадровику, відповідальному за військовий облік.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді