Профспілки закликають уряд повернути можливість оздоровлення дітей за кошти соціального страхування і відновити гарантії «чорнобильцям»

У листі від 31.03.2015 № 04-18/416-СПО Спільний представницький орган об’єднань профспілок України закликав Уряд до проведення конструктивного соціального діалогу, щоб запобігти соціально-економічній кризі

У листі від 31.03.2015 № 04-18/416-СПО Спільний представницький орган об’єднань профспілок України закликав Уряд до проведення конструктивного соціального діалогу, щоб запобігти соціально-економічній кризі.

У зверненні «Про позицію профспілкової сторони щодо невиконання положень Генеральної угоди на 2010-2012 роки та законодавства про працю» від 31.03.2015 № 04-18/416-СПО профспілки наголошують, що соціально-економічні та політичні труднощі не повинні перекладатися на плечі працюючої верстви населення у вигляді штучно заниженої оплати праці, зростаючої затримки виплати заробітної плати, переведення на неповний робочий час, масових звільнень, податкових утисків трудових доходів та пенсій, згортання соціальних програм, тощо.

Профспілки з жалем констатують, що перший квартал 2015 року лише підтвердив застійний стан реформування економіки країни, яка ні на йоту не піднялася до належного рівня розвитку.

Тому з метою недопущення соціального вибуху та забезпечення виконання положень чинної Генеральної угоди СПО об’єднань профспілок наполягає:

1. Забезпечити реалізацію конституційного права (ст. 43 Конституції України) на працю — зупинити зростання безробіття та забезпечити розширення легальної зайнятості, зокрема серед молоді.

2. Поновити конституційне право (ст. 43 Конституції України) на своєчасне отримання винагороди за працю — погасити заборгованість з виплати заробітної плати в повному обсязі, в т. ч.:

  • на економічно активних підприємствах державної форми власності;
  • працівникам економічно неактивних підприємств та підприємств-банкрутів.

3. Забезпечити дотримання права працюючих на достатній життєвий рівень (ст. 48 Конституції України) — підвищити з 1 липня, 1 грудня 2015 року розміри прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою компенсації їх інфляційного знецінення у 2014-2015 роках.

4. Забезпечити проведення індексації грошових доходів населення з метою забезпечення ефективного захисту трудових доходів, пенсій, соціальних допомог та страхових виплат в умовах високого рівня інфляції.

5. Припинити практику внесення змін до законодавства, спрямованих на обмеження прав застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та пенсіонерів, поновити санаторно-курортне лікування працівників та оздоровлення дітей як ефективного засобу профілактики захворювань і збереження трудового потенціалу нації.

Відновити з 1 січня 2016 року соціальні права та соціальні гарантії працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено у 2015 році.

6. Не допускати практики ухилення від процедур, під час розроблення проектів законів України та інших нормативно-правових актів у сфері соціальних, економічних, трудових відносин, визначених п. 6.3 та додатком 4 Генеральної угоди на 2010-2012 роки, а у разі виявлення розбіжностей з означених питань обов’язково проводити консультації з метою прийняття взаємоприйнятного рішення.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки», який відбудеться 9 травня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — оновлені обов’язки роботодавців, обов’язки працівників: у чому полягають, як і коли виконувати і що зробити роботодавцю. Також відповіді на запитання як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації, про які варто знати керівнику, кадровику, відповідальному за військовий облік.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
6930

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9351

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
7064

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1311

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
5167

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді