Мінсоцполітики про порядок вивільнення працівників

Міністерство соціальної політики України в листі від 06.08.2015 № 11812/0/14-15/06 роз’яснило порядок звільнення працівника при скороченні штату й повідомлення про іншу роботу

Міністерство соціальної політики України в листі від 06.08.2015 № 11812/0/14-15/06 роз’яснило порядок звільнення працівника при скороченні штату й повідомлення про іншу роботу.

Мінсоцполітики нагадує, що згiдно з пунктом 1 частини першої статтi 40 Кодексу законiв про працю України (далi — КЗпП) трудовий договiр, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договiр до закiнчення строку його чинностi можуть бути розiрванi власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змiн в органiзацiї виробництва i працi, в тому числi лiквiдацiї, реорганiзацiї, банкрутства або перепрофiлювання пiдприємства, установи, органiзацiї, скорочення чисельностi або штату працiвникiв.

При звiльненнi працiвникiв за пунктом 1 частини першої статтi 40 КЗпП має бути дотриманий певний порядок вивiльнення.

Роботодавець повинен видати наказ про внесення змiн в органiзацiю виробництва i працi, в якому розкривається змiст цих змiн.

Потiм скласти i затвердити новий штатний розпис.

Вiдповiдно до статтi 49-2 КЗпП про наступне вивiльнення працiвникiв персонально попереджають не пiзнiше нiж за 2 мiсяцi.

Одночасно з попередженням про звiльнення у зв’язку iз змiнами в органiзацiї виробництва i працi власник або уповноважений ним орган пропонує працiвниковi iншу роботу на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї. У разi згоди працiвника переведення на iншу роботу здiйснюється за його заявою. При вiдсутностi роботи за вiдповiдною професiєю чи спецiальнiстю, а також у разi вiдмови працiвника вiд переведення на iншу роботу на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї працiвник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятостi або працевлаштовується самостiйно.

Мінсоцполітики зазначає, що на пiдставi статтi 43 КЗпП при звiльненi працiвникiв за пунктом 1 частини першої статтi 40 КЗпП необхiдно також отримати згоду профспiлкового органу на таке звiльнення.

Вiдповiдно до статтi 44 КЗпП при звiльненнi на пiдставi пункту 1 частини першої статтi 40 КЗпП працiвниковi виплачується вихiдна допомога у розмiрi не менше середнього мiсячного заробiтку.

Окрiм цього, пункт 5 частини першої статтi 36 КЗпП передбачає можливiсть припинення трудового договору в порядку переведення працiвника, за його згодою, на iнше пiдприємство, в установу чи органiзацiю чи у зв’язку з переходом на виборну посаду. Для звiльнення необхiдне клопотання роботодавця того пiдприємства, установи, органiзацiї, куди працiвник переводиться. Працiвник повинен подати заяву роботодавцевi пiдприємства (установи, органiзацiї), з якого вiн звiльняється, оскiльки закон вимагає згоди роботодавця на припинення трудового договору в порядку переведення на iнше пiдприємство, в iншу установу, органiзацiю (для переведення працiвникiв до iншого структурного пiдроздiлу зi статусом юридичної особи).

Нагадуємо, що листи мiнiстерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять iнформацiйний, рекомендацiйний та необов’язковий характер.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «Експертус Кадри»,

провідний редактор порталу prokadry.com.ua

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки», який відбудеться 9 травня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — оновлені обов’язки роботодавців, обов’язки працівників: у чому полягають, як і коли виконувати і що зробити роботодавцю. Також відповіді на запитання як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації, про які варто знати керівнику, кадровику, відповідальному за військовий облік.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
6639

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9292

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
6238

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1282

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
4264

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді