Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.

Коли приймаємо працівника на роботу за сумісництвом укладаємо окремий трудовий договір на кожноу підприємстві або на кожній окремій посаді у випадку внутрішнього сумісництва.

Сумісництво — працівник виконує, крім основної, іншу оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця-фізичної особи (ч. 1 ст. 102-1 КЗпП).

image38

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Щоб працевлаштуватись за сумісництвом на інше підприємство, кандидат повинен надати роботодавцю документи, передбачені статтею 24 КЗпП.

Укладення трудового договору за сумісництвом оформлюємо наказом про прийняття на роботу працівника (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Підставою для видання наказу про прийняття на роботу працівника за сумісництвом є заява про прийняття на роботу за сумісництвом з відповідною резолюцією керівника організації та письмовий трудовий договір, якщо укладаєте трудовий договір в письмовій формі.

Наказ можна оформити за типовою формою № П-1 або в довільній формі, якщо в наказі будуть всі показники, передбачені типовою формою.

Увага!

У наказі зазначте:

  • умови щодо його строковості, за наявності відповідних підстав (ст. 23 КЗпП);
  • установлення випробування (ст.26 та ст.27 КЗпП);
  • режим роботи;
  • що робота виконуватиметься за сумісництвом.

Зразок письмового трудового договору про роботу за сумісництвом

Зразок письмового трудового договору про роботу за сумісництвом

СКАЧАТИ



зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки», який відбудеться 9 травня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — оновлені обов’язки роботодавців, обов’язки працівників: у чому полягають, як і коли виконувати і що зробити роботодавцю. Також відповіді на запитання як обмеження для працівників-порушників можуть вплинути на роботодавця та інші новації, про які варто знати керівнику, кадровику, відповідальному за військовий облік.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Новий закон про мобілізацію — аналіз змін, наслідки

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді