Міносвіти роз’яснило про зміни у виплаті наукових пенсій з 1 квітня

Міністерство освіти і науки України на численні звернення науково-педагогічних та наукових працівників вищих навчальних закладів та наукових працівників наукових установ у листі від 24.03.2015 № 1/9-143 надало роз’яснення щодо їх пенсійного забезпечення у поточному та наступних роках

Міністерство освіти і науки України на численні звернення науково-педагогічних та наукових працівників вищих навчальних закладів та наукових працівників наукових установ у листі від 24.03.2015 № 1/9-143 надало роз’яснення щодо їх пенсійного забезпечення у поточному та наступних роках.

МОН України в листі нагадало, що умови та порядок пенсійного забезпечення наукових та науково-педагогічних працівників (далі — наукова пенсія) визначені статтею 24 Закону України від 13.12.1991 № 1977-XII «Про наукову та науково-технічну діяльність».

З 1 квітня 2015 року відповідно до частини 7 Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII «Пpo внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» особам, яким призначена наукова пенсія, у період роботи на посадах, які дають право на призначення цієї пенсії, пенсія виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Водночас цим же Законом вносяться зміни і до статті 47 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до яких тимчасово, на період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, працюючим пенсіонерам (в тому числі тим, яким призначена наукова пенсія та які продовжують працювати на посадах науково-педагогічних та наукових працівників) розмір виплачуваної пенсії становить 85 відсотків від призначеного розміру, що перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Ця норма не стосується осіб, яким призначена пенсія на умовах, передбачених Законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів». На період їх роботи на посадах, що дають право на таку пенсію, пенсія не виплачується.

За умови роботи осіб, яким призначена наукова пенсія, на посадах у вищому навчальному закладі, які не дають права на призначення наукової пенсії, також тимчасово, на період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, розмір виплачуваної пенсії становить 85 відсотків від призначеного розміру, що перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Після звільнення з роботи виплата пенсії встановленої відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» поновлюється.

За ствердженням Пенсійного фонду України це означає, що після звільнення з посади розмір пенсій таким працівникам залишається на рівні, який був їм встановлений до 1 квітня 2015 року.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до Дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, а також Юлія Видиборець з інформацією про новий мобілізаційний закон — головні зміни. Ще у програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам. Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
5617

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9202

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
4920

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
493

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
2858

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді